Logo gemeente Deventer

78 nieuwe woningen Diepenveen

De gemeenteraad heeft op 16 april 2025 het masterplan en de grondexploitatie voor het nieuwbouwproject ’t Nijland in Diepenveen vastgesteld.

Dit betekent een belangrijke stap in de bouw van 78 nieuwe woningen in Diepenveen.

 

Betaalbare woningen

“We zijn blij dat de raad dit groenlicht heeft gegeven, omdat het een lang gekoesterde wens van Diepenveen in vervulling laat gaan”, zegt wethouder Rob de Geest (Wonen). “Meer dan 70 procent van de woningen zijn sociale huurwoningen en betaalbare koopwoningen. Daar zitten ook 23 flexwoningen bij, die bestemd zijn voor bijvoorbeeld starters, spoedzoekers en statushouders. Een goede aanvulling voor aanbod dat er momenteel in Diepenveen is.”

 

Dorpse karakter

De uitstraling van de ’t Nijland zal aansluiten bij het dorpse karakter; twee-onder-één-kapwoningen, rijwoningen in combinatie met appartementen. Een deel van de woningen wordt levensloopbestendig ontworpen, zodat deze ook geschikt zijn voor senioren en minder mobiele bewoners. 

 

Voorgeschiedenis

In 2023 heeft de gemeenteraad de ‘Routekaart Diepenveen Wonen & Voorzieningen’ vastgesteld, waarin de woningbehoefte tot 2030 is vastgelegd. De locatie aan de Melchior van Brielstraat werd hierin aangewezen als voorkeurslocatie voor woningbouw. Op basis daarvan werd in 2024 een ontwikkelperspectief vastgesteld, dat de basis vormde voor het nu vastgestelde masterplan.

 

Blijf op de hoogte van het nieuws van de gemeente Deventer en abonneer u op onze wekelijkse nieuwsbrief. Volg ons ook op XFacebookInstagram en LinkedIn.